TOP 6 prezentów dla DZIADKA

Mąż, narzeczony, chłopak, kochanek, brat, ojciec, dziadek, kuzyn, syn, sąsiad – jeśli wszyscy się znają, to możesz mieć poważniejsze problemy niż tylko zakup świątecznych prezentów 😀

 

W dzisiejszym poście skupię się na tym co mężczyźni oprócz seksu i alkoholu (kolejność przypadkowa) lubią najbardziej – mowa o prezentach. 

Z racji tego, iż święta zbliżają się wielkimi krokami, przygotowałam dla Was różne opcje podarunków dla każdego z nich. Będzie coś dla tych, którzy chcą kupić coś symbolicznego, ale też i dla kogoś kto chce z prezentem zaszaleć. 

Aby ułatwić dobór prezentów, panów podzieliłam ze względu na wiek. Z szacunku i kultury, zaczniemy od najstarszych, a więc:

 
1. Pidżama lub jak kto woli - piżama

Koniecznie z bawełny lub flaneli, żeby starszemu panu nie było zimno. Piżamy są świetne, męskie szczególnie. Czaicie, że jako strój nocny są stosowane dopiero od początku XX wieku? I to wyłącznie dla facetów. Laseczki używały ich dopiero od czasów II wojny…Ale wracając do tematu, piżamy są praktyczne i na pewno starszy pan się z takiej piżamy ucieszy – no chyba, że dostanie je od połowy rodziny, albo kupujesz mu taki prezent na każdą możliwą okazję, wtedy może mu się on delikatnie mówiąc nie spodobać. 

Jeśli chodzi o piżamowe ceny to są one bardzo zróżnicowane. To, że kupisz dziadkowi droższą, wcale nie oznacza, że bardziej go kochasz. Nie zmienia to faktu, aby przede wszystkim patrzeć na jakość. 

2. Nalewka lub koniaczek dla zdrowia i kurażu

Miało nie być alkoholu, ale jak wiadomo szklaneczka nalewki czy kieliszek koniaczku mają niezwykły wpływ na zdrowie. Każda najstarsza na świecie osoba, podczas wywiadu o swojej długowieczności mówi, że nie osiągnęłaby takiego wieku, gdyby nie alkohol. Coś w tym musi być. Pamiętajcie tylko, że jeśli starszy pan ma lub miał poważne problemy z alkoholem, to w ty,m wypadku piżama będzie zdecydowanie lepsza. 

3. Drzewo genealogiczne

Seniorzy z natury są bardziej sentymentalni.  Dzięki drzewu genealogicznemu Twój Dziadek, będzie miał dla siebie całą rodzinę w jednym miejscu. Jeśli dysponujesz fotografiami jego dziadków i rodziców, umieść je tam. Na pewno będzie bardzo wzruszony. Nie zapomnij również o sobie i najmłodszych członkach Waszej rodziny. Najlepsze drzewa są oczywiście te zrobione osobiście, ale możesz też zakupić je np. w Internecie. 

Strona internetowa https://picarta.pl/rodzinne-drzewo-genealogiczne/ w swojej ofercie posiada drzewa, które można dowolnie modyfikować. Jest to mega wygodne w przypadku powiększenia się rodziny. Koszt drzewa na picart to 249,00 zł, ale Internet dysponuje także tańszymi opcjami, które zaczynają się już od 50 zł. 

4. Pięknie zapakowany zestaw kawy lub/i herbaty w jeszcze piękniejszym kubku.

Pan Dziadek na pewno z chęcią napiłby się przepysznej, rozgrzewającej herbaty w przepięknym porcelanowym kubku. Zanim jednak kupisz kawę lub herbatę, upewnij się czy na pewno może on ją pić.

Dzisiejsze herbaty  kawy są tak zróżnicowane gatunkowo i posiadają tak różnorodne składniki, że być może okaże się, iż herbata, którą wybraliśmy może zabić starszego pana, albo przynajmniej załatwić mu skierowanie do szpitala. Ceny herbaty jak doskonale wiesz są bardzo zróżnicowane. Inaczej zapłacimy za popularnego Liptona, a inaczej za elegancko zapakowaną herbatę liściastą, w której będzie zamknięty smak i zapach całych świąt ( może z wyjątkiem karpia). Średni koszt takiej herbaty, to ok. 59 zł za 2 sztuki po 150g, na wyspach w galeriach handlowych. Kubek najczęściej trzeba zakupić oddzielnie. 

Ja nie tak dawno kupowałam herbaty moim ukochanym Ciociom i mogę polecić sklep „Czas na herbatę„. Duży wybór, przystępne ceny, urocza i skupiona na kliencie obsługa. Aż nie chciało się stamtąd wychodzić. Plus za duży wybór dodatków do herbat i ładne opakowania. 

5. Bilet(y) do teatru

Dla pana starszego, z tych wychodzących polecam kupić bilet do teatru. Jeśli ma swoją starszą panią, która również jest na chodzie, to koniecznie zestaw biletów dla dwojga. Jeśli jej nie ma, na pewno ucieszy się jeśli do teatru pójdzie w twoim towarzystwie. Niestety starsze osoby mieszkające w Polsce, coraz rzadziej korzystają z dostępu do kultury, co jest mega błędem. Nie wykluczajmy ich z życia społecznego i jak najczęściej wyciągajmy starszyznę z domu. Im częściej będzie wychodził, tym lepszym zdrowiem będzie się cieszył i młodziej będzie się czuł. A przecież o to w tym wszystkim chodzi. 

Bilety do teatru dla dwojga to koszt pomiędzy 50 a 200 zł. Inna cena będzie w Kaliszu, a inna w teatrze Michała Żebrowskiego w Pałacu Kultury. 

teatr
6. Kijki do Nordic Walking

Skoro znasz Pana Starszego na tyle, że zdajesz sobie sprawę, iż wizyta w teatrze nie  sprawi mu radości, kup mu kijki do Nordic Walking. Mają one magiczne właściwości dla osób starszych, ponieważ odciążają stawy, które u starszych osób jak wiadomo są one już dużo słabsze. W dodatku Nordic Walking ma zbawienny wpływ na usprawnienie układu oddechowego i sercowo – naczyniowego. Ogólnie mówiąc same plusy! 

Ja akurat kijki dostałam w poprzedniej pracy i z przyjemnością oddałam je bez okazji, ale za niewielkie pieniadze możecie je dostać np. w „dekatlonie„.

Pamiętaj, że niezależnie od ceny prezentu, najważniejszy jest czas jaki ze starszym panem spędzisz. Nie traktuj tego jednak jak prezentu, a normę. Może nie jest tak błyskotliwy jak twoi kumple i koleżanki. Może nie jest na bieżąco z muzyką z eski, nie wie co to Netflix, a słysząc słowo Instagram myśli, że to jakaś choroba, ale ma ci do zaoferowania niesamowite wspomnienia i cenne rady, których nie znajdziesz w żadnej aplikacji.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *